BP Solarex MSX-120MC 12V / MSX 120 MC 12V
excl. VAT. (19 %)
Item number
10454 (22858 views)
Availability 15 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Poly
Description
BP Solarex MSX-120MC12V/ BP Solarex MSX - 120 MC12V / BP Solarex MSX120 MC 12V/ BP Solarex MSX 120 MC 12 V
Das BP Solarex MSX-120 ist ein polykristallines Solarmodul mit 120 Wp
* Preis pro Modul
* 12 V Modul - auch ideal für Wohnwagen, Camping, Teich oder Gartenhaus
* Ersatzmodul für bestehende Anlagen zur Schadensregulierung
Bitte beachten!
Alle Angaben ohne Gewähr. Bilder können abweichen. Die Preise verstehen sich netto.
Versandkosten bitte auf Anfrage. Kontakt bitte über Button "Kontakt".
General information
Manufacturer BP Solar
Type BP Solarex MSX-120MC 12V / MSX 120 MC 12V
Category Poly
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 120 Wp
MPP current 7.23 A
MPP voltage 16.9 V
Short circuit current 7.93 A
Open circuit voltage 21.2 V
Max. Voltage 600 V
Lenght 1108 mm
Width 991 mm
Depth 50 mm
Weight 13 kg
Sales options
Price WP 2.2
Price List
Packaging unit (PU) Quantity per PU B2C Price/pcs. Price/Wp Only full PU
1 - 1 Pieces
2 - 4 Pieces
5 - 9 Pieces
10 - 15 Pieces
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
These could also be interesting:
Similar Performance
Sharp
NA-F121 (G5)
5.0
Qcells
Q.SMART UF L 115 / So ...
5.0
Tenesol
TE1200 120Wp B-Ware
Solar Fabrik
Solarfabrik SF 150/7- ...
Same Manufacturer
BP Solar
BP MSX 110 (12 V)
BP Solar
BP3123XR 123Wp
BP 3130 J
SOLAREX MSX 120
0.0
Similar Price Wp
Canadian Solar
CS6U-320P Maxpower
Tenesol
TE2200 200Wp
Monier Braas
InDax 190Wp rahmenlos
Conergy
PH 235P
Description
* Preis pro Modul
Bitte beachten!
General information
Manufacturer BP Solar
Category Poly
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 120 Wp
MPP current 7.23 A
MPP voltage 16.9 V
Short circuit current 7.93 A
Open circuit voltage 21.2 V
Max. Voltage 600 V
Lenght 1108 mm
Width 991 mm
Depth 50 mm
Weight 13 kg
Sales options
Price WP 2.2
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Dreißigacker
Country Germany
Price List
1 - 1 Pieces
2 - 4 Pieces
5 - 9 Pieces
10 - 15 Pieces
excl. VAT. (19 %)