Suntech STP620S-H6-Nsh
Suntech Ultra V Pro STP620S-H6-Nsh+
HALF-CELL N-Type TOPCon Glass-Glass BIFACIAL MODULE
620W
excl. VAT. (23 %)
Item number
47819 (258 views)
Availability 3000 pcs / from immediatly
Minimum Order Quantity
720 pcs
Registered since 19.01.2024
Category Solar Panel / Crystalline /
Description
620W
High power output
23 % MAX EFFICIENCY
Zero LID, ultra-low LeTID, better anti-PID performance, low power attenuation, high power output
Low risk of hidden cracks
Withstand harsh environments
Reliable quality that makes module resistant even to high tempera- tures, salt water and ammonia
Superior load-bearing capability
General information
Manufacturer Suntech
Type Suntech STP620S-H6-Nsh
Category
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 620 Wp
MPP current A
MPP voltage V
Short circuit current 16.07 A
Open circuit voltage 49.1 V
Max. Voltage V
Lenght 2382 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 32.5 kg
Cell type TOPCon
Type of Design Bifacial
Frame Silver
Backside Glass
Sales options
Price WP 0.106
Price List
excl. VAT. (23 %)