Suntech STP620S-H6-Nsh
Suntech Ultra V Pro STP620S-H6-Nsh+
HALF-CELL N-Type TOPCon Glass-Glass BIFACIAL MODULE
620W
excl. VAT. (23 %)
Item number
47819 (240 views)
Availability 3000 pcs / from immediatly
Minimum Order Quantity
720 pcs
Registered since 19.01.2024
Category Solar Panel / Crystalline /
Description
620W
High power output
23 % MAX EFFICIENCY
Zero LID, ultra-low LeTID, better anti-PID performance, low power attenuation, high power output
Low risk of hidden cracks
Withstand harsh environments
Reliable quality that makes module resistant even to high tempera- tures, salt water and ammonia
Superior load-bearing capability
General information
Manufacturer Suntech
Type Suntech STP620S-H6-Nsh
Category
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 620 Wp
MPP current A
MPP voltage V
Short circuit current 16.07 A
Open circuit voltage 49.1 V
Max. Voltage V
Lenght 2382 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 32.5 kg
Cell type TOPCon
Type of Design Bifacial
Frame Silver
Backside Glass
Sales options
Price WP 0.106
Price List
excl. VAT. (23 %)
Payment:
Advance Payment, Bill,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
These could also be interesting:
Similar Performance
SKYWORTH
QM182BTHCD-620-66
0.0
LONGI Solar
solar panel
0.0
Suntech
STP620S-H66-Nsh -620W
only visible after login
JA Solar
JAM66D45-605 bifacial
5.0
Same Manufacturer
Suntech
STP620S-H66-Nsh -620W
only visible after login
Suntech STP645S-C78/Nsh
Similar Price Wp
Solar Fabrik
Mono S3 - Halfcut 380W
5.0
Osda Solar
ODA720-33V-MHD
Solar Fabrik
Mono S3 HC V 375
Ronma Solar
RM-440W-182M/108TB
Description
620W
High power output
23 % MAX EFFICIENCY
Low risk of hidden cracks
Withstand harsh environments
General information
Manufacturer Suntech
Type Suntech STP620S-H6-Nsh
Category
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 620 Wp
MPP current A
MPP voltage V
Short circuit current 16.07 A
Open circuit voltage 49.1 V
Max. Voltage V
Lenght 2382 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 32.5 kg
Cell type TOPCon
Type of Design Bifacial
Frame Silver
Backside Glass
Sales options
Price WP 0.106
Seller Contact Information
z
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +48788307319
Email wojtek@beein.pl
Website
Product Location
Street Address Wojska Polskiego 7
Zip / City 05-850 / Macierzysz
Country Poland
Price List
excl. VAT. (23 %)