Solar Panel / Poly / Trina Solar - TSM-270-PD05
Solar Panel
Trina Solar
TSM-270-PD05
Trina 270W modules, NEW, still perfectly packaged in their boxes,
received under warranty from Trina Solar (December 2022),  ...
excl. VAT. (22 %)
Item number
47402 (1331 views)
Availability 90 pcs / from immediatly
Minimum Order Quantity
30 pcs
Registered since 24.03.2026
Category Solar Panel / Crystalline / Poly
Description
General information
Manufacturer Trina Solar
Type TSM-270-PD05
Category Poly
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 270 Wp
MPP current 8.73 A
MPP voltage 30.9 V
Short circuit current 9.22 A
Open circuit voltage 37.9 V
Max. Voltage 1000 V
Lenght 1650 mm
Width 992 mm
Depth mm
Weight 19 kg
Sales options
Price WP 0.888889
Price List
excl. VAT. (22 %)