Solar Panel / Mono / JinkoSolar - JKM580N-72HL4-V ...
Solar Panel
JinkoSolar
JKM580N-72HL4-V Tiger Neo 580W
excl. VAT. (19 %)
Item number
44469 (2870 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
Jinko Solar TigerNeo JKM580N-72HL4-V 580Wp
Das Jinko Solar JKM580N-72HL4-V ist ein monofaciales Solarmodul mit 580Wp.
* neuer und unbenutzter Restposten mit Restgarantie vom Hersteller
* Ersatzmodul für bestehende Anlagen zur Schadensregulierung!
* Lieferung oder Selbstabholung möglich
Bitte beachten!
General information
Manufacturer JinkoSolar
Type JKM580N-72HL4-V Tiger Neo 580W
Category Mono
Kind Remaining stock
Condition New
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 580 Wp
MPP current 13.38 A
MPP voltage 43.35 V
Short circuit current 14.01 A
Open circuit voltage 52.31 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 2278 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 27 kg
Type of Design Bifacial
Frame Silver
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)