Power One / ABB / FIMER UNO-DM-4.6-TL-PLUS-SB-Q
excl. VAT. (19 %)
Item number
40683 (6259 views)
Availability 40 pcs / from immediatly
Minimum Order Quantity
1 pcs
Shipping Type Free shipping
Seller Information
Business provider
Registered since 03.06.2024
Category Inverter / String
Description
Highlights:
  • Wireless Zugang zum Web User Interface
  • Einfache Inbetriebnahme
  • Zukunftsfähig durch Smart Building und Smart Grid Anbindung
  • Dynamische Einspeisekontrolle (z.B. keine Einspeisung)
  • Remote “Over-The-Air” (OTA) Firmware upgrade
  • Modbus TCP/RTU Sunspec konform
  • Monitoring über die Aurora Vision® Cloud
  • 1 unabhängige MPPT Eingänge
Garantiegeber:
FIMER S.p.A.
Via Tortona, 25
I - 20144 Milano (Mi)
www.fimer.com/de
General information
Manufacturer ABB
Type Power One / ABB / FIMER UNO-DM-4.6-TL-PLUS-SB-Q
Category String
Kind Remaining stock
Condition New
Age 3 years
Spare part No
Details
AC Nominal Power 4.600 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 90 V
Umpp max 580 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP 152.174
Price List
excl. VAT. (19 %)