Inverter / String / Huawei - SUN2000-60KTL-M0 ...
Inverter
Huawei
SUN2000-60KTL-M0 (400Vac)
Private sale
Item number
40312 (3812 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Seller Information
Private provider
Registered since 11.09.2022
Category Inverter / String
Description
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000-60KTL-M0 (400Vac)
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age 6 years
Spare part No
Details
AC Nominal Power 60.000 W
MPP Tracker 6 Pcs
Umpp min 200 V
Umpp max 1000 V