SMA SMC 8000TL / SMA SMC 8000 TL / SMA SMC8000TL /
SMA SMC8000 TL
Der SMA SMC 8000 TL ist ein Stringwechselrichter mit 8000W
* Wechselrichter wurde in einer zertifizierten Fachfirma überprüft und das Powerboard erneuert
* Wechselrichter wurde einem Dauertestlauf unterzogen
* Sunpower gelabelt
* Seriennummer 2000154328
* ohne seitliche Lüftungsgitter / ohne Wandhalter
General information
Manufacturer SMA
Type SMC 8000TL
Category String
Kind Used products
Condition Repaired
Age unknown
Spare part Yes
Details
AC Nominal Power 8.000 W
MPP Tracker 0 Pcs
Umpp min V
Umpp max V
European Efficiency %
Weight 33 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP
Price List
excl. VAT. (19 %)
Downloadable documents
File name File type
Datenblatt SMA SMC 6 ... pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
SMA
Sunny Tripower 8.0 ST ...
5.0
Fronius
IG Plus 100 V-2
0.0
Sungrow
Hybrid SH8.0RT
5.0
Ginlong Solis
RHI-3P8K-HVES-5G
0.0
Same Manufacturer
SMA
SMC 8000TL
SMC 8000TL
Sunny Tripower 8.0 Sm ...
Sunny Tripower 8.0 ST ...
Similar Price Wp
Fronius
IG 20
SolarEdge
SMC 8000 TL
IG Plus 150-3
Description
SMA SMC8000 TL
* Sunpower gelabelt
* Seriennummer 2000154328
General information
Manufacturer SMA
Type SMC 8000TL
Category String
Kind Used products
Condition Repaired
Age unknown
Spare part Yes
Details
AC Nominal Power 8.000 W
MPP Tracker 0 Pcs
Umpp min V
Umpp max V
European Efficiency %
Weight 33 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address
Zip / City 98617 / Dreißigacker
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)
Downloadable documents
File name File type
Datenblatt SMA SMC 6 ... pdf
IG Plus 100 V-2