Solar Panel / Poly / Schott Solar - ASE-100-GT-FT/K ...
Solar Panel
Schott Solar
ASE-100-GT-FT/K 100Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
6852 (24264 views)
Availability 36 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Poly
Description
Schott ASE-100-GT-FT/K = Schott ASE 100 GT FT/K = Schott ASE100 GT FT K
Schott Solar ASE-100-GT-FT/K ist ein polykristallines Solarmodul mit 100Wp
* Originalmodule! Raritäten! Restbestände! Sehr selten!
* Ideal zur Schadensregulierung bei Versicherungsfällen!
* Nur noch sehr schwer am Markt erhältlich!
* Preis gilt pro Modul
* Verkauf ohne Garantie/Gewährleistung da Hersteller nicht mehr am Markt
* Module technisch völlig in Ordnung
* Lieferung oder Selbstabholung möglich
* Ersatzmodule für bestehende Anlagen zur Schadensregulierung!
Bitte beachten!
Alle Angaben ohne Gewähr. Bilder können abweichen. Die Preise verstehen sich netto.
Versandkosten bitte auf Anfrage. Kontakt bitte über Button "Kontakt".
General information
Manufacturer Schott Solar
Type ASE-100-GT-FT/K 100Wp
Category Poly
Kind Remaining stock
Condition New
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 100 Wp
MPP current 2.9 A
MPP voltage 34.5 V
Short circuit current 3.2 A
Open circuit voltage 42.5 V
Max. Voltage 750 V
Lenght 1282 mm
Width 644 mm
Depth 35 mm
Weight 8.5 kg
Sales options
Price WP 5.35
Price List
Packaging unit (PU) Quantity per PU B2C Price/pcs. Price/Wp Only full PU
1 - 1 Pieces
2 - 4 Pieces
5 - 9 Pieces
10 - 36 Pieces
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
ase-100-gt-ft-k_d pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
Kyocera, Siemens, ASE, Sol ...
Kyocera KC95, Siemens ...
5.0
Solarworld
GPV 102W - 102Wp
5.0
Isofoton
I-100/24 L
Solarworld
SW 100 Poly RGP B-War ...
Same Manufacturer
Schott Solar
ASE-100-GT-FT (B) 95Wp
ASE-100-GT-FT/C15 100 Wp
ASE-100-GT-FT, 100 W
0.0
ASE-100-GT-FT 95Wp
Similar Price Wp
Roto
SRP Rx 10/20 270Wp SW
Roto
SRP Rx 10/20 285Wp
Description
* Preis gilt pro Modul
Bitte beachten!
General information
Manufacturer Schott Solar
Type ASE-100-GT-FT/K 100Wp
Category Poly
Kind Remaining stock
Condition New
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 100 Wp
MPP current 2.9 A
MPP voltage 34.5 V
Short circuit current 3.2 A
Open circuit voltage 42.5 V
Max. Voltage 750 V
Lenght 1282 mm
Width 644 mm
Depth 35 mm
Weight 8.5 kg
Sales options
Price WP 5.35
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Dreißigacker
Country Germany
Price List
1 - 1 Pieces
2 - 4 Pieces
5 - 9 Pieces
10 - 36 Pieces
excl. VAT. (19 %)
Downloadable documents
File name File type
ase-100-gt-ft-k_d pdf
Kyocera, Siemens, ASE, Sol ...
Kyocera KC95, Siemens ...
GPV 102W - 102Wp