Solar Panel / Mono / Trina Solar - TSM-445-NEG9R.28 ...
Solar Panel
Trina Solar
TSM-445-NEG9R.28 VERTEX S+ 2024
Mark on the frame
Mono-Crystalline Mono TopCON, N-type, Glass Glass Monofacial, 445W, Black Frame white backsheet, 1762 ...
excl. VAT. (20 %)
Item number
46792 (2199 views)
Availability 36 pcs / from immediatly
Registered since 11.10.2023
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
General information
Manufacturer Trina Solar
Type TSM-445-NEG9R.28 VERTEX S+ 2024
Category Mono
Kind Used products
Condition Defect
Age unknown
Spare part No
Details
Nominal capacity 445 Wp
MPP current 10.05 A
MPP voltage 44.3 V
Short circuit current 10.71 A
Open circuit voltage 52.6 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 1762 mm
Width 1134 mm
Depth mm
Weight 21 kg
Cell type TOPCon
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 0.0547416
Price List
excl. VAT. (20 %)