Inverter / String / Huawei - SUN2000-40KTL-M3 ...
Inverter
Huawei
SUN2000-40KTL-M3380Vac
Inverter Huawei Sun2000-40KTL-M3
excl. VAT. (21 %)
Item number
46203 (2306 views)
Availability 3 pcs / from immediatly
Registered since 12.07.2023
Category Inverter / String
Description
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000-40KTL-M3380Vac
Category String
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 40.000 W
MPP Tracker 0 Pcs
Umpp min 200 V
Umpp max 200 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 53.75
Price List
excl. VAT. (21 %)
Payment:
Advance Payment, Bill,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
datasheet huawei sun ... pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
Deye
SUN-40K-G03
0.0
Huawei
SUN2000-40KTL-M3
5.0
SUN2000-40KTL-M3
only visible after login
5.0
Same Manufacturer
SUN2000-40KTL-M3
Similar Price Wp
Fronius
IG Plus 100 V-2
0.0
Sunways
STT-12KTL-P
KOSTAL
PIKO IQ 8.5
KACO new energy
KACO blueplanet 25.0 ...
Description
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000-40KTL-M3380Vac
Category String
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 40.000 W
MPP Tracker 0 Pcs
Umpp min 200 V
Umpp max 200 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 53.75
Seller Contact Information
z
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +40744760175
Email info@chooseax.com
Website
Product Location
Street Address STR.VIITORULUI,NR.28,STEFANESTI ARGES
Zip / City 117721 / STEFANESTI
Country Romania
Price List
excl. VAT. (21 %)