Inverter / String / Huawei - SUN2000L-4.6KTL
Inverter
Huawei
SUN2000L-4.6KTL
excl. VAT. (19 %)
Item number
43193 (5515 views)
Availability 85 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 27.04.2017
Category Inverter / String
Description
Huwawei SUN2000L-4.6KTL
  • Preis gilt pro Stück
  • Restposten mit Garantie vom Hersteller bis 07/2030
  • Gefahrgut 3091
  • Lieferung oder Selbstabholung möglich
  • Bezahlung per Paypal mit einem Aufschlag von 3 %, wenn gewünscht!
Alle Angaben ohne Gewähr. Bilder können abweichen. Die Preise verstehen sich netto.
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000L-4.6KTL
Category String
Kind Remaining stock
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 4.600 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 260 V
Umpp max 480 V
European Efficiency 98 %
Weight 10.6 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP 64.1304
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer, Online payment service
Downloadable documents
File name File type
SUN2000L pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
ABB
Power One / ABB / FIM ...
0.0
SMA
SUNNY ISLAND SI 4.4M-13
5.0
KOSTAL
PIKO MP plus 4.6-2
0.0
Mitsubishi Electric
PV - PNS 06 ATL GER
5.0
Same Manufacturer
Huawei
SUN2000L-5KTL
4.9
Similar Price Wp
Ever-Solar
EVERSO-TLC 17K
Vicrton
48/3000/35-32
SolarEdge
SE12.5K - RW0T0BNN4
victron
48/3000/35-32
Description
Huwawei SUN2000L-4.6KTL
  • Preis gilt pro Stück
  • Gefahrgut 3091
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000L-4.6KTL
Category String
Kind Remaining stock
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 4.600 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 260 V
Umpp max 480 V
European Efficiency 98 %
Weight 10.6 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP 64.1304
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Meiningen-Dreißigacker
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)