Solar Panel / Mono / JA Solar - JAM54S30-410/MR ...
Solar Panel
JA Solar
JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
43156 (6132 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Description
JA Solar JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
Das JA-Solar JAM54S30-410/MR ist ein monokristallines Solarmodul mit 410Wp.
Das Modul hat einen Rahmenschaden - siehe Fotos.
* Preis gilt pro Modul
* Lieferung oder Selbstabholung möglich
Bitte beachten!
Alle Angaben ohne Gewähr. Bilder können abweichen. Die Preise verstehen sich netto.
General information
Manufacturer JA Solar
Type JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
Category Mono
Kind Remaining stock
Condition Defect
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 410 Wp
MPP current 13.04 A
MPP voltage 31.45 V
Short circuit current 13.95 A
Open circuit voltage 37.32 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 21.5 kg
Cell type PERC
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 0.0487805
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer, Online payment service
Downloadable documents
File name File type
Datenblatt JaSolar J ... pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
FuturaSun
FU 405 M Silk Nova Gr ...
5.0
SunPower
SPR-P6-405-BLK
0.0
RESUN SOLAR ENERGY CO. LTD
RS8V-M-DG BLACK FRAME
0.0
FuturaSun
FU 400 M Silk Nova O ...
5.0
Same Manufacturer
JA Solar
JAM54D41-445/LB
Similar Price Wp
BP Solar
BP 4 165
Kyocera
KC80-02
Solarwatt
P210-60 GET AK (210Wp)
Description
* Preis gilt pro Modul
Bitte beachten!
General information
Manufacturer JA Solar
Type JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
Category Mono
Kind Remaining stock
Condition Defect
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 410 Wp
MPP current 13.04 A
MPP voltage 31.45 V
Short circuit current 13.95 A
Open circuit voltage 37.32 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 21.5 kg
Cell type PERC
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 0.0487805
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Meiningen-Dreißigacker
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)