Solar Panel / Mono / JA Solar - JAM54S30-410/MR ...
Solar Panel
JA Solar
JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
43156 (6122 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
JA Solar JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
Das JA-Solar JAM54S30-410/MR ist ein monokristallines Solarmodul mit 410Wp.
Das Modul hat einen Rahmenschaden - siehe Fotos.
* Preis gilt pro Modul
* Lieferung oder Selbstabholung möglich
Bitte beachten!
Alle Angaben ohne Gewähr. Bilder können abweichen. Die Preise verstehen sich netto.
General information
Manufacturer JA Solar
Type JAM54S30-410/MR BFR 410Wp
Category Mono
Kind Remaining stock
Condition Defect
Age New
Spare part No
Details
Nominal capacity 410 Wp
MPP current 13.04 A
MPP voltage 31.45 V
Short circuit current 13.95 A
Open circuit voltage 37.32 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 21.5 kg
Cell type PERC
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 0.0487805
Price List
excl. VAT. (19 %)