Solar Panel / Mono / JA Solar - JAM54S30-410/MR ...
Solar Panel
JA Solar
JAM54S30-410/MR 410Wp BFR
excl. VAT. (19 %)
Item number
43112 (4541 views)
Availability 39 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
JA Solar JAM54S30 400 / MR 400Wp
The JA Solar JAM54S30 MR is a monocrystalline solar module with 400Wp
* New goods with a guarantee from the manufacturer
* 108 monocrystalline half-cells
* Sold only on pallets with 36 pieces each
* Delivery or collection possible
Please note!
General information
Manufacturer JA Solar
Type JAM54S30-410/MR 410Wp BFR
Category Mono
Kind Remaining stock
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 410 Wp
MPP current 13.04 A
MPP voltage 31.45 V
Short circuit current 13.95 A
Open circuit voltage 37.32 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 19.5 kg
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)