Inverter / String / Ginlong (Solis) - Solis-mini-2500-4G
Inverter
Ginlong (Solis)
Solis-mini-2500-4G
refurbished inverter SOLIS-MINI-2500-4G
excl. VAT. (21 %)
Item number
41780 (5023 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Registered since 13.12.2019
Category Inverter / String
Description
General information
Manufacturer Ginlong (Solis)
Type Solis-mini-2500-4G
Category String
Kind Used products
Condition Repaired
Age 5 years
Spare part No
Details
AC Nominal Power 2.500 W
MPP Tracker 1 Pcs
Umpp min 80 V
Umpp max 500 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP 100
Price List
excl. VAT. (21 %)