Solar Panel / Mono / JA Solar - JAM66S30-500/MR ...
Solar Panel
JA Solar
JAM66S30-500/MR 500Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
40252 (10443 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
JA Solar JAM54S30 400 / MR 400Wp
The JA Solar JAM54S30 MR is a monocrystalline solar module with 400Wp
* Replacement module for existing systems for claims settlement!
* Brand new with manufacturer's warranty
* 108 monocrystalline half cells
* Delivery or pickup possible
Please note!
General information
Manufacturer JA Solar
Type JAM66S30-500/MR 500Wp
Category Mono
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 500 Wp
MPP current 13.04 A
MPP voltage 38.35 V
Short circuit current 13.93 A
Open circuit voltage 45.59 V
Max. Voltage 1500 V
Lenght 2093 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 26.3 kg
Frame Silver
Backside White
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)