Solar Panel / Mono / Canadian Solar - CS6R-410MS HiKu6 ...
Solar Panel
Canadian Solar
CS6R-410MS HiKu6 Mono PERC BFR 410Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
39563 (7562 views)
Availability 2 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
*** Attention: Private customers please ask us for the price ***
Canadian Solar CS6R-410MS HiKu6 Mono PERC 410W
The Canadian Solar CS6R-410MS Hiku6 is a 410Wp monocrystalline solar panel
* Brand new with manufacturer's warranty
* Frame black
* 108 mono perc cells
* Price is per module
* Delivery or pickup possible
* Packed in pallets of 35 pieces each!
* Purchase possible from 15 pieces
Please note!
All statements without guarantee. Images may vary. The prices are net.
General information
Manufacturer Canadian Solar
Type CS6R-410MS HiKu6 Mono PERC BFR 410Wp
Category Mono
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 410 Wp
MPP current 13.15 A
MPP voltage 31.2 V
Short circuit current 14.01 A
Open circuit voltage 37.2 V
Max. Voltage 1000 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 21.3 kg
Frame Black
Backside White
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)