JaSolar JAM54S30-415/GR Pro 415 Wp (BFR)
excl. VAT. (19 %)
Item number
36466 (16401 views)
Availability 9 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
JA Solar JAM54S30 400 / MR 400Wp
The JA Solar JAM54S30 MR is a monocrystalline solar module with 400Wp
* Replacement module for existing systems for claims settlement!
* Brand new with manufacturer's warranty
* 108 monocrystalline half cells
* Delivery or pickup possible
Please note!
General information
Manufacturer JA Solar
Type JaSolar JAM54S30-415/GR Pro 415 Wp (BFR)
Category Mono
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 415 Wp
MPP current 13.13 A
MPP voltage 31.61 V
Short circuit current 14.02 A
Open circuit voltage 37.45 V
Max. Voltage 1000 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 19.5 kg
Sales options
Price WP 2.07229
Price List
excl. VAT. (19 %)