Solar Panel / Mono / JA Solar - JaSolar JAM54S30 ...
Solar Panel
JA Solar
JaSolar JAM54S30 405/MR BFR 405Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
36126 (6564 views)
Availability 36 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Mono
Description
JA Solar JAM54S30 400 / MR 400Wp
The JA Solar JAM54S30 MR is a monocrystalline solar module with 400Wp
* Brand new with manufacturer's warranty
* 108 monocrystalline half cells
* Pallet dimensions: 1.80x1.15x1.25m
* Weight approx. 825 kg
* Sale only in pallets of 36 pieces each!
* Delivery or pickup possible
Please note!
General information
Manufacturer JA Solar
Type JaSolar JAM54S30 405/MR BFR 405Wp
Category Mono
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 405 Wp
MPP current 12.98 A
MPP voltage 31.21 V
Short circuit current 13.87 A
Open circuit voltage 37.23 V
Max. Voltage 1000 V
Lenght 1722 mm
Width 1134 mm
Depth 30 mm
Weight 21.5 kg
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)