Inverter / Hybrid / Huawei - SUN2000-6KTL-M1 ...
Inverter
Huawei
SUN2000-6KTL-M1 High Current Version (13.5A)
excl. VAT. (19 %)
Item number
34233 (7790 views)
Availability 33 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Inverter / Hybrid
Description
Huawei SUN2000-6KTL-M1 High Current Version (13.5A)
* Neuware mit Garantie vom Hersteller
* Lieferung oder Selbstabholung möglich
  • Ihre Vorteile
  • + Höhere Erträge durch max. Wirkungsgrad von über 98%
  • + Einfach und Leicht in der Handhabung mit 17 kg
  • + Sicher und Zuverlässig mit Lichtbogenerkennung
  • + Hybrid Wechselrichter mit Batterieeingang
  • + Die M1 Serie ist kompatibel zu den Optimierern
Bitte beachten!
General information
Manufacturer Huawei
Type SUN2000-6KTL-M1 High Current Version (13.5A)
Category Hybrid
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 200 V
Umpp max 600 V
European Efficiency 97.7 %
Weight 17 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 131.667
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
Datenblatt_Huawei_SU ... pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
SMA
Sunny Tripower 6.0 Sm ...
only visible after login
5.0
Delta
M6A RPI602FA0E1000
5.0
Sunways
STT-6KTL-P
0.0
Ginlong (Solis)
S5GR3P6K
only visible after login
0.0
Same Manufacturer
Huawei
SUN2000-6KTL-M1 HC
Similar Price Wp
SMA
Sunny Tripower X15 ST ...
Mastervolt
ES3,6TL
STP 6000TL-20
SolarEdge
SE10K-RW0TEBEN4
Description
  • Ihre Vorteile
Bitte beachten!
General information
Manufacturer Huawei
Category Hybrid
Kind New products
Condition New
Age New
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 200 V
Umpp max 600 V
European Efficiency 97.7 %
Weight 17 kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 131.667
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Meiningen-Dreißigacker
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)