Inverter / String / SMA - STP 6000TL-20
Inverter
SMA
STP 6000TL-20
excl. VAT. (19 %)
Item number
33568 (7528 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Registered since 12.05.2014
Category Inverter / String
Description
Kaufen Sie nicht, wenn Sie mit diesen Regeln nicht einverstanden sind!
General information
Manufacturer SMA
Type STP 6000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 295 V
Umpp max 800 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 83.1667
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
These could also be interesting:
Similar Performance
LUX Power
SNA 6k Single phase
0.0
Sunways
STS-6KTL
0.0
Sunways
STT-6KTL-P
Huawei
SUN2000-6KTL-M1 High ...
5.0
Same Manufacturer
SMA
Sunny Tripower STP6.0 ...
5.0
STP6.0-3AV-40 (ohne WLAN)
STP6.0-3AV-40 WLAN
Sunny Tripower 6.0 Sm ...
only visible after login
Similar Price Wp
STP6.0-3AV-40 (ohne WLAN)
Delta
M6A RPI602FA0E1000
Sunny Tripower STP10. ...
Danfoss Solar
TLX 15k
Description
General information
Manufacturer SMA
Type STP 6000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 295 V
Umpp max 800 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 83.1667
Seller Contact Information
z
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone 06026/9767-0
Email a.heger@heger-energietechnik.de
Website
Product Location
Street Address Babenhäuser Straße 55
Zip / City 63762 / Großostheim
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)