Inverter / String / SMA - STP 6000TL-20
Inverter
SMA
STP 6000TL-20
excl. VAT. (19 %)
Item number
33568 (7519 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Registered since 12.05.2014
Category Inverter / String
Description
Kaufen Sie nicht, wenn Sie mit diesen Regeln nicht einverstanden sind!
General information
Manufacturer SMA
Type STP 6000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 295 V
Umpp max 800 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 83.1667
Price List
excl. VAT. (19 %)