Inverter / String / SMA - STP 6000TL-20
Inverter
SMA
STP 6000TL-20
excl. VAT. (19 %)
Item number
33568 (7519 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Registered since 12.05.2014
Category Inverter / String
Description
Kaufen Sie nicht, wenn Sie mit diesen Regeln nicht einverstanden sind!
General information
Manufacturer SMA
Type STP 6000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 295 V
Umpp max 800 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 83.1667
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
These could also be interesting:
Similar Performance
Sunways
STT-6KTL-P
0.0
Deye
SUN-6K-SG05 LP1-EU
0.0
LUX Power
SNA 6k Single phase
SMA
STP6.0-3AV-40 (ohne WLAN)
5.0
Same Manufacturer
STP6.0-3AV-40 WLAN
5.0
Sunny Tripower STP6.0 ...
STP6.0-3AV-40 (ohne WLAN)
Sunny Tripower 6.0 Sm ...
only visible after login
Similar Price Wp
Sunny Tripower STP10. ...
Delta
M6A RPI602FA0E1000
SolarMax
SolarMax 15MT3
Sungrow
SG 10KTL
Description
General information
Manufacturer SMA
Type STP 6000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age unknown
Spare part No
Details
AC Nominal Power 6.000 W
MPP Tracker 2 Pcs
Umpp min 295 V
Umpp max 800 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker Yes
Grid Ties 3 Phases
Sales options
Price WP 83.1667
Seller Contact Information
z
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone 06026/9767-0
Email a.heger@heger-energietechnik.de
Website
Product Location
Street Address Babenhäuser Straße 55
Zip / City 63762 / Großostheim
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)