Solar Panel / Poly / Schott Solar - ASE-100-GT-FT (B ...
Solar Panel
Schott Solar
ASE-100-GT-FT (B) 95Wp
excl. VAT. (19 %)
Item number
28360 (10057 views)
Availability 1 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Poly
Description
Schott ASE-100-GT-FT (B) 95 Wp / Schott ASE 100 GT FT (B) 95Wp
The Schott ASE-100-GT-FT is a polycrystalline solar module with 95Wp
* Original modules! Rarities! Remaining stock! Very rare!
* Ideal for settling claims in insurance cases!
* Only very difficult to find on the market!
* Price is per module
* new and unused remaining stock
* Delivery or collection possible
Please note!
All statements without guarantee. Pictures can differ. The prices are net.
Please ask for shipping costs. Please use the "Contact" button to contact us.
General information
Manufacturer Schott Solar
Type ASE-100-GT-FT (B) 95Wp
Category Poly
Kind Remaining stock
Condition New
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 95 Wp
MPP current 2.8 A
MPP voltage 34.1 V
Short circuit current 3.2 A
Open circuit voltage 42.3 V
Max. Voltage 800 V
Lenght 1282 mm
Width 644 mm
Depth 35 mm
Weight 9 kg
Sales options
Price WP 3.86842
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
Downloadable documents
File name File type
Datenblatt SCHOTT AS ... pdf
These could also be interesting:
Similar Performance
Schott Solar
ASE-100-GT-FT 95Wp
5.0
Schüco
Type 1/4
5.0
Inventux
X94-A
First Solar
FS-397-3 Bl. Plus
Same Manufacturer
ASE-100-GT-FT 95Wp
ASE-100-GT-FT/C15 100 Wp
ASE-100-GT-FT/K 100Wp
ASE-100-GT-FT, 100 W
0.0
Similar Price Wp
Solarworld
SW 80 Poly Laminate - ...
Roto
SFP Poly Q.Pro 10/16 ...
Roto
SFP Poly Q.Pro 10/16 ...
Solarworld
SW 83 Poly Laminate - ...
Description
* Price is per module
Please note!
General information
Manufacturer Schott Solar
Type ASE-100-GT-FT (B) 95Wp
Category Poly
Kind Remaining stock
Condition New
Age unknown
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 95 Wp
MPP current 2.8 A
MPP voltage 34.1 V
Short circuit current 3.2 A
Open circuit voltage 42.3 V
Max. Voltage 800 V
Lenght 1282 mm
Width 644 mm
Depth 35 mm
Weight 9 kg
Sales options
Price WP 3.86842
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +4936938860481
Email info@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Märzenquelle 6
Zip / City 98617 / Dreißigacker
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)