HSL 60 Poly 245W (HSL60P6-PB-1-245)
excl. VAT. (19 %)
Item number
26291 (9215 views)
Availability 3 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 25.11.2011
Category Solar Panel / Crystalline / Poly
Description
Hanwha SolarOne HSL60P6-PB-1-245  /  HSL 60 P6 - PB - 1 - 245 / HSL60 P6 - PB1
Das Hanwha SolarOne HSLP60P6-PB-1-245 ist ein polykristallines Solarmodul mit 245Wp
  • neuer und unbenutzter Restposten
  • Preis gilt pro Modul
  • Lieferung oder Selbstabholung möglich
Bitte beachten!
Mit der Abgabe Ihrer verbindlichen Kauferklärung erklären Sie Ihr Einverständnis.
General information
Manufacturer Hanwha SolarOne
Type HSL 60 Poly 245W (HSL60P6-PB-1-245)
Category Poly
Kind Remaining stock
Condition New
Age New
Spare part Yes
Details
Nominal capacity 245 Wp
MPP current 8.15 A
MPP voltage 30.1 V
Short circuit current 8.7 A
Open circuit voltage 37.4 V
Max. Voltage 1000 V
Lenght 1636 mm
Width 988 mm
Depth 40 mm
Weight 19 kg
Sales options
Price WP 2
Price List
excl. VAT. (19 %)