Multiboard SMB1080/400
excl. VAT. (19 %)
Item number
19572 (22730 views)
Availability 10 pcs / from immediatly
Business provider
TOP Seller Approved vendor
Registered since 02.09.2011
Category Tools / Others
Description
SMB Solar Multiboard SMB1080
Specifications:
Length: 1080 mm
Width: 400 mm
Height: 60 mm
Weight: 6,0 kg
Base support with aluminium and anti-slip surface
UV resistant PE protective layer, glued and mechanically fastened
Aluminium brackets incl. vulcanised rubber coating, thickness of the brackets 6 mm +/- 0.5 mm
Insertion depth into the distance gap 55 mm +/- 5 mm
Handles centered at the bottom of the board, width 150 mm +/- 3 mm, height 30 mm +/- 2 mm
Max. load 150 kg - only one person per board allowed
The total mean value of the roof slope according to DIN 51 130 may be > 40} (R13 V10).
Please note!
Shipping costs on request. Please contact via button "Contact". It is a freight forwarding item.
General information
Manufacturer SMB Solar
Type Multiboard SMB1080/400
Category Others
Kind New products
Condition New
Spare part No
Price List
excl. VAT. (19 %)
Payment:
Advance Payment,
Payment method:
Transfer,
These could also be interesting:
Roto
SZB SV Service Adapte ...
5.0
SMB Solar
Multiboard SMB1780/400
5.0
Solar Inverter Starter Kit
Solar Inverter Starte ...
Aufkleber
Description
SMB Solar Multiboard SMB1080
Specifications:
Length: 1080 mm
Width: 400 mm
Height: 60 mm
Weight: 6,0 kg
Please note!
General information
Manufacturer SMB Solar
Type Multiboard SMB1080/400
Category Others
Kind New products
Condition New
Spare part No
Seller Contact Information
x
Company name
Name of the provider
Street Address
Zip / City
Phone +49(0)3693-8860481
Email d.karn@secondsol.de
Website
Product Location
Street Address Oberstraße 7
Zip / City 52388 / Nörvenich
Country Germany
Price List
excl. VAT. (19 %)