Inverter / String / Sunny Energy - SB 3000TL-20
Inverter
Sunny Energy
SB 3000TL-20
excl. VAT. (19 %)
Item number
47608 (997 views)
Availability 3 pcs / from immediatly
Minimum Order Quantity
Shipping Type Pickup only
Seller Information
Business provider
Registered since 23.04.2026
Category Inverter / String
Description
General information
Manufacturer Sunny Energy
Type SB 3000TL-20
Category String
Kind Used products
Condition Used
Age 14 years
Spare part No
Details
AC Nominal Power 3.000 W
MPP Tracker 0 Pcs
Umpp min 125 V
Umpp max 550 V
European Efficiency %
Weight kg
Integrated transformer No
DC Circuit Breaker No
Grid Ties 1 Phases
Sales options
Price WP 66.6667
Price List
excl. VAT. (19 %)